Skydiniai karkasiniai namai
  • Facebook
  • Youtube
  • PRADŽIA
  • APIE MUS
  • PASLAUGOS
    • Projektavimas
    • Gamyba
    • Statyba
  • TECHNOLOGIJA
    • Verta žinoti
    • Pamatai
    • Išorinės sienos
    • Vidinės sienos
    • Perdangos
    • Stogas
  • PROJEKTAI
    • Mažoji architektūra
    • Namai iki 80 kv.m.
    • Gyvenamieji namai
    • Namų kvartalai
  • KAINOS
  • KONTAKTAI
  • D.U.K.
  • Menu Menu
FAKTAI IR MITAISANDARUMASINŽINERINIAI TINKLAIGARŲ IZOLIACIJAŠILUMOS IZOLIACIJALAIKANČIOJI KONSTRUKCIJAGARSO IZOLIACIJASMŪGIO IZOLIACIJA
PreviousNext

SKYDINIO KARKASINIO NAMO PRIVALUMAI

FAKTAI

  • KONKURENCINGA KAINA

    Tai viena iš ekonomiškiausių mažaaukščių gyvenamųjų namų statybos technologijų. Skydinio karkasinio namo pusfabrikatinės “dėžutės”  gamyba su montavimu ir pamatais – ~160Eur/1m².  A+ klasės 80-100kv.m. skydinio karkasinio namo kaina (su pamatais ir daline apdaila, be inžinerinių tinklų) – ~550-600Eur/1m². Norėdami sužinoti tikslesnę namo statybos kainą, atsiųskite dominančio namo architektūrinę projekto dalį ir paskaičiuosime kainos pasiūlymą.

  • AUKŠTA KOKYBĖ

    Gamyklinis konstrukcijų surinkimas ant stalo garantuoja aukštą kokybės lygį. Konstrukcijų geometriniai nuokrypiai neviršija 2mm, o elementų tarpusavio sujungimai glaudūs. Gamykloje pagaminta konstrukcija užtikrintai gaunama tvirta ir patikima. Statybos aikštelėje pasiekti tokį tikslumą ir kokybę kur kas sudėtingiau.

  • GREITA STATYBA

    Esminė priežastis, kodėl skydiniai karkasiniai namai pasižymi greita statyba yra ta, jog šioje technologijoje nėra šlapiųjų procesų. Karkasinėje laikančiojoje konstrukcijoje pradinių susitraukimo ir sėdimo deformacijų nėra, todėl vidaus apdailos darbus galima atlikti iš karto po montavimo darbų, nereikia laukti kol namas “nusės”. Komfortiško gyvenimo pradžia prasideda po 3-5 mėnesių nuo statybos pradžios.

  • ENERGIŠKAI EFEKTYVUS

    Skydinis karkasinis namas pasižymi mažesniu šiluminiu inertiškumu, dėl to patalpos įšyla greičiau sunaudojant mažiau šildymo energijos nei kitokios statybos technologijos name. Tai aktualu laikinai gyvenamajame name (pvz.: sodyba), tai leidžia greitai įšildyti patalpas iki komfortiškos temperatūros. Nuolatos gyvenamajame name šiluminis inertiškumas didesnės reikšmės neturi, šildymo sistema automatiškai palaiko reikalingą temperatūrą, jaučiamų temperatūros svyravimų patalpose nebūna.

  • EKOLOGIŠKAS

    Mediena ekologiškumo aspektu turi didelį pranašumą prieš kitas statybines medžiagas. Mediena per savo augimo laikotarpį sukaupia iki 15 kartų daugiau CO2 dujų negu jų išleidžiama medienos gamybos metu, t.y. naudojant medieną kaip statybinę medžiagą, CO2 dujos yra užkonservuojamos konstrukcijose, tokiu būdu mažinamas CO2 dujų sukeliančių šiltnamio efektą kiekis. Mediena yra perdirbama ir atsinaujinanti medžiaga (sodinant miškus), maloni estetiškai ir nekenksminga žmogaus sveikatai.

MITAI

  • išankstinė nuomonė

    Nuomonė, jog skydiniai karkasiniai namai patys iš savęs nepatikimi ir nekokybiški yra nepagrįsta. Skydiniai karkasiniai namai tinkami statyti seismiškai aktyviose zonose, atšiauraus klimato zonose ir tai patvirtina faktas, jog skydiniai karkasiniai namai yra plačiai paplitę ir turi gilias tradicijas JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, Didžiojoje Britanijoje. Pasirėmę sukaupta šių šalių patirtimi UAB “Wood & Houses” stato kokybiškus ir ilgaamžius skydinius karkasinius namus.

  • skydinis namas "nekvėpuoja"

    Kiekvienas kokybiškas namas ir neturi “kvėpuoti” per išorines atitvaras. Namo patalpos turi “kvėpuoti” per natūralią ir rekuperacinę vėdinimo sistemas. Profesionalių statytojų tikslas yra pastatyti kuo sandaresnį namą, o bet koks “kvėpavimas” per išorinės atitvaras ir plyšius, nulemia prastesnį namo energinį efektyvumą.

  • GARSO IZOLIACIJA

    Negalima teigti, jog skydinių karkasinių namų garso izoliacija yra prasta. Garso izoliacija gali būti prasta, jeigu nebus naudojami atitinkami techniniai sprendimai garso izoliacijai padidinti, nepriklausomai nuo namo statybos technologijos. Mūsų pateikti techniniai sprendimai atitinka STR garso izoliavimo rodiklių reikalavimus. Juos galite rasti skyriuose vidinės sienos ir perdangos.

  • GAISRINĖ SAUGA

    Medinis laikantysis karkasas yra paslėptas visiškai nedegios akmens vatos sluoksnyje ir apkaltas gipso kartono plokštėmis. Tokia kombinacija užtikrina reikiamą gaisrinės saugos klasę EI60. Tai duoda 60 minučių laiko saugiai evakuotis iš pastato, kol jis taps nesaugus.

SKYDINIO KARKASINIO NAMO SANDARUMAS

Pagal STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ A+ ir A++ klasės gyvenamosios paskirties pastatų sandarumas turi būti išmatuotas ir atitikti reikalavimą n50.N =0,6 (1/h) t.y. esant 50 Pa slėgių skirtumui tarp pastato vidaus ir išorės, oras pastate gali pasikeisti ne daugiau nei 0,6 karto. Tam, kad patikrinti namo sandarumą, atliekamas natūrinis bandymas su specialia įranga ir fiksuojamas oro apykaitos rodiklis.

Siekiant užtikrinti skydinio karkasinio namo sandarumą, iš vidaus ir išorės įrengiami orui nepralaidūs kevalai iš plėvelių/membranų. Iš pastato vidaus orui nelaidaus sluoksnio funkciją atlieka garų izoliacija, o iš išorės – vėjo izoliacinė membrana. Tačiau vien aptraukti pastatą iš vidaus ir išorės orui nelaidžiomis plėvelėmis nepakanka. Tam, kad pilnutinai ir kokybiškai užsandarinti namą, naudojame keletą produktų: Siga ir ProClima sandarinimo lipnias juostas, Hannoband savaime išsiplečiančias juostas, Soudal tepamąją sandarinimo mastiką, Bostik sandarinimo hermetikus. Lipniosiomis juostomis sandarinamos plėvelių, plokščių ir langų siūlės, savaime išsiplečiančiomis juostomis sandarinami konstrukcijų sujungimai, tepamąją mastiką naudojame sunkiai prieinamoms vietoms, sandarinimo hermetikus specifiniams mazgams.

KARKASINIO NAMO SANDARINIMAS

INŽINERINIAI TINKLAI SKYDINIAME KARKASINIAME NAME

Dalis inžinerinių tinklų išvedžiojama grunte ir betoninėje grindų plokštėje, kai dar nėra namo sienų, todėl jau pamatų stadijoje turi būti paruoštas tikslus santechnikos mazgų planas, kuriame nurodyta sanitarinių prietaisų, šildymo kolektoriaus, vandens tiekimo kolektoriaus ir kiti mazgai.
Vidaus inžineriniai tinklai išvedžiojami papildomame 50mm skersiniame karkase, kuris įrengiamas ant išorinių sienų ir lubų. Vidinėse sienose inžineriniai tinklai išvedžiojami tiesiai per pagrindinį karkasą.

INŽINERINIAI TINKLAI GRUNTE IR GRINDYSE
VIDAUS INŽINERINIAI TINKLAI

GARŲ IZOLIACIJA SKYDINIAME KARKASINIAME NAME

Garų barjeras yra labai svarbus komponentas skydinio karkasinio namo konstrukcijoje. Garų izoliacijos barjeras net tik sustabdo vandens garų difuziją į sieną, bet sustabdo oro judėjimą per sieną užtikrindama reikalingą namo sandarumą. Tad turi būti užtikrintas jos vientisumas ir sandarumas, o tam tikslui visos garo izoliacijos siūlės yra suklijuojamos specialia lipnia sandarinimo juosta arba klijuojančiu hermetiku, siekiama užklijuoti net mažiausius nesandarumus. Garo izoliacijos sluoksnio įrengimui įprastai naudojama UV stabilizuota polietileno 200mkr storio plėvelė. Veikimo principas paprastas: garo izoliacija suvaržo oro ir vandens garų difuziją iš namo vidaus į lauką per išorės atitvaras, tokiu būdu šilumos izoliacijos sluoksnis apsaugomas nuo perteklinės drėgmės ir išlaikoma gera atitvaros šiluminė varža. Taip pat, nesant perteklinės drėgmės konstrukcijoje, panaikinama galimybė atsirasti pelėsiui.

AKTYVI GARO IZOLIACIJOS MEMBRANA

Puiki alternatyva yra aktyvi garų izoliacijos membrana. Ši membrana keičia savo garų pralaidumo savybes priklausomai nuo metų laiko. Šaltuoju metų laiku membranos struktūra uždaryta ir nepraleidžia garų iš namo vidaus, tad apsaugo konstrukcijas nuo perteklinės drėgmės. Šiltuoju metų laiku membranos struktūra atidaryta ir leidžia drėgmei išeiti iš konstrukcijų į pastato vidų. Tokiu būdu suteikiama geriausia apšiltintų konstrukcijų apsauga nuo drėgmės.

ŠILUMOS IZOLIACIJA SKYDINIAME KARKASINIAME NAME

Karkasinių skydinių namų šilumos izoliacijai dažniausiai naudojama mineralinė akmens vata (demblinė naudojama sienoms ir stogui, biri pučiama vata naudojama šaltai palėpei). Tačiau visada yra galimybė naudoti ir kitas šilumos izoliacijos medžiagas: stiklo vatą, medžio plaušo vatą,  celiuliozės plaušo birią vatą, termoputas. Techninį sprendimą konkrečiam projektui parenka architektas ir/arba konstruktorius-inžinierius.
Charakteristika apibūdinanti medžiagos šilumines savybes yra šilumos laidumo koeficientas λd (pilnas pavadinimas – deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas). Šį koeficientą pateikia medžiagos gamintojas ir kuo šis koeficientas mažesnis, tuo geresnė medžiaga kaip šilumos izoliacija. Tačiau pasirenkant šilumos izoliaciją būtinai reikia įvertinti ir jos natūralų įmirkimą atitvaroje.
Atliekant šiluminius skaičiavimus koeficientas λd koreguojamas pagal STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“. Žemiau pateiktoje lentelėje nurodyti skirtingų medžiagų pataisos koeficientai dėl įdrėkimo atitvaroje. Tam, kad gauti tikrąjį (projektinį) šilumos laidumo koeficientą λds reikia prie λd  pridėti Δλω , t.y. λds= λd+Δλω.
Pataisa dėl natūralaus įmirkimo gerokai pablogina kai kurių medžiagų šilumos laidumo savybes. Iš lentelėje pateiktų duomenų galima pastebėti, kad mineralinė vata įmirksta 10 kartų mažiau nei celiuliozės plaušo vata ir 20 kartų mažiau negu medžio plaušo vata.

PATAISA DĖL PAPILDOMO MEDŽIAGOS ĮDRĖKIMO VĖDINAMOSE IR NEVĖDINAMOSE ATITVARUOSE

TERMOIZOLIACINIAI STATYBOS PRODUKTAI
PATAISA Δλω, W/(m×K)
VĖDINAMA
NEVĖDINAMA
Mineralinė vata 0,001 0,002
Birioji celiuliozės pluošto vata 0,01 0,02
Medienos plaušo plokštės MPP ir MDF, r ≤ 300 kg/m3 0,02 0,02
Medienos plaušo plokštės MPP ir MDF, 500 >r >300 kg/m3 0,04 0,04
Polistireninis putplastis „EPS“ 0,001 0,002
Polistireninis putplastis „XPS“ 0 0
Poliuretaninis putplastis 0,001 0,002

pagal STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ 3.1 lentelę

SKYDINIO KARKASINIO NAMO LAIKANČIOJI KONSTRUKCIJA

Pagal Europos Sąjungos 2007 m. rugsėjo 1 d. priimtą sprendimą, visos statybose naudojamos konstrukcijos/medžiagos privalo turėti  CE saugumo ženklą. Todėl karkasinių skydinių namų laikančiosioms konstrukcijoms naudojama džiovinta, kalibruota, sertifikuota konstrukcinė mediena ir medienos produktai atitinkantys EN standartų keliamus reikalavimus ir pažymėti CE saugumo ženklu.

Karkasinės sienos laikančioji sistema yra spragotas medinis karkasas sukaltas iš medinių elementų. Statramsčiai šioje sistemoje perima vertikalią apkrovą ir perduoda ją žemiau esančioms konstrukcijoms. Virš langų, durų angų įrengiamos medinės sąramos, kurios perima lenkimo momentą ir perduoda apkrovą žemiau. Medinės karkasinės sistemos ypatybė yra ta, kad neturi sėdimo deformacijų.

SKERSINIS STANDUMAS

Kietosios apkrovą laikančios plokštės yra svarbi konstrukcinė komponentė karkasinės skydinės sienos konstrukcijoje. Praktikoje naudojamos orientuotų skiedrų plokštė (OSB),  specialioji gipso kartono plokštė (GKP GTS9), specialioji medžio drožlių plokštė (MDP Durelis). Prie karkaso vinimis pritvirtintos plokštės perima vėjo slėgio sukeltas apkrovas, suteikia namui standumą ir šliejamąją galią. Standumo diafragma iš plokščių suteikia kelis kartus didesnį stiprumą ir standumą negu medinės įstrižainės karkaso konstrukcijoje.

Medinio karkaso su standumo diafragma elgsena veikiant horizontalia apkrova

KARKASO SU STANDUMO DIAFRAGMA ELGSENA VEIKIANT HORIZONTALIA APKROVA

GARSO IZOLIACIJA SKYDINIAME KARKASINIAME NAME

Lengvosiose daugiasluoksnėse karkasinėse pertvarose garsas izoliuojamas pagal „masės-spyruoklės-masės“ dėsnį. Tokio tipo sienos konstrukcijoje „masė“ yra gipso kartono plokštės, o „spyruoklė“ – mineralinė vata. „Spyruoklė“ sugeria oru sklindantį aukšto dažnio triukšmą, o „masė“ – žemo dažnio triukšmą. Siekiant didesnio garso izoliavimo rodiklio yra didinama sienos ploto vieneto masė, didinamas lengvojo užpildo storis, sandūrose naudojamos elastingos tarpinės, kurios sumažina akustinius tiltelius tarp standžių pertvarų sujungimų.

Medžiagos garso sugerties savybės išreiškiamos garso sugerties koeficientu α (alfa), kuris kinta nuo 0 iki 1,00 (nuo visiško atspindžio iki visiškos sugerties). Medžiagos garso sugerties savybės labai priklauso nuo medžiagos storio, todėl siekiant geresnės garso izoliacijos naudojamas storesnis akmens vatos sluoksnis.

Vidinėse atitvarose negalima įrenginėti sluoksnių iš orui nelaidžių medžiagų (pvz.: polietileno plėvelės). Dėl orui nelaidžios membranos  sumažėja garso sugerties koeficiento reikšmė prie aukštesnių dažnių (žr. mėlyna punktyrinė linija).

LABORATORINIS IR PROGNOZUOJAMAS GARSO SUGERTIES RODIKLIS

Pertvaros garso izoliavimo rodiklio reikšmė priklauso nuo pačios pertvaros konstrukcijos, nuo greta esančių pertvarų, perdangų, grindų konstrukcijos, nuo darbų atlikimo kokybės . Garsas skverbiasi ne tik tiesiogiai per pertvarą, bet ir per aplinkinius kelius: grindis, nesandarumus, sienų sujungimus ir kt., todėl skaičiavimais nustatyti, koks bus realus pertvaros garso izoliavimo rodiklis pastatytame pastate yra sudėtinga.

Tam, kad galima būtų aiškiai nusakyti ir palyginti skirtingų pertvarų akustines savybes, skaičiavimais nustatomas laboratorinis garso izoliavimo rodiklis Rw, dB. Laboratoriniame garso izoliavimo rodiklyje įvertinamas tik tiesioginis garso sklidimo kelias (1), netiesioginiai garso sklidimo keliai nevertinami.

Tam, kad nustatyti pertvaros realųjį garso izoliavimo rodiklį, atliekami natūriniai matavimai objekte. Matavimų metu gaunamas pertvaros garso izoliacijos rodiklis įvertinus visus garso sklidimo kelius. Įvairiuose šaltiniuose pateikiamas prognozuojamas tam tikros atitvaros garso izoliacijos rodiklis R‘w dB, kuris yra nustatytas iš daugkartinių matavimų objektuose. Šis rodiklis naudojamas pertvarų akustinių savybių prognozei ir projektavimui.

PERTVARŲ SPRENDIMUS RASITE ČIA

SMŪGIO GARSO IZOLIACIJA SKYDINIAME KARKASINIAME NAME

Smūginiam garsui izoliuoti yra įrengiamos slankiosios grindys. Įrengiant tokią grindų konstrukciją standūs grindų sluoksniai yra atskiriami vienas nuo kito tampriu virpesius sugeriančiu sluoksniu – smūgio izoliacija, kuri dirba kaip spyruoklė sugerianti smūgio energiją. Smūgio izoliacijos medžiaga turi būti „minkšta“, bet tuo pačiu ir „kieta“ tam, kad pasiekti geras smūgio izoliavimo reikšmes. Smūgio garso izoliacijai naudojama speciali kieta vata, kurios svarbiausias rodiklis yra dinaminis standumas. Šiuo rodikliu apibūdinama medžiagos struktūros gebėjimas deformuotis ir slopinti ją veikiančių smūgių energiją. Kuo šis rodiklis žemesnis – tuo smūgio garso izoliacija geresnė.

Žingsnių sukeliamo smūgio garso izoliacijai įprastai naudojami akmens vatos gaminiai, kurie specialiai projektuojami naudoti juos grindyse. Tokių gaminių pluošto orientacija yra horizontali, kitokia nei stogų šilumos izoliacijos, kurios pluošto orientacija vertikali. Horizontalus pluoštas geba geriau sugerti pro jį praeinantį smūgio garsą. Perdangų su skirtingai orientuoto plaušo smūgio garso izoliacija gali skirtis  ≥5dB. Tai gali reikšti vienos garso klasės skirtumą, todėl labai svarbu naudoti tinkamą smūgio izoliacijos medžiagą.

Siekiant padidinti perdangos oro ir smūgio garso izoliaciją, kabamosios lubos gali būti įrengiamos ant lankstaus specialaus “garso” metalinio profilio. Kontaktas tarp kabamųjų lubų ir perdangos sijų minimalus, garsas gali persiduoti tik per tvirtinimo varžtus. Įrengus tokį garso profilį, garso izoliacijos rodikliai gali padidėti per 13-14 dB.

PERDANGOS SPRENDIMUS RASITE ČIA
PATIKO? PASIDALINK!
  • Share on Facebook
  • Share on Twitter
  • Share on Pinterest
  • Share on LinkedIn
  • Share by Mail

MES FACEBOOK’E

Rekvizitai

UAB “WOOD & HOUSES”
ĮMONĖS KODAS 300886930
PVM MOK. KODAS LT100003334518
AB „SEB BANKAS“
A.S.: LT 39 7044 0600 0603 2990

KONTAKTAI

+37065953501
SKYDNAMIS@GMAIL.COM
KALVARIJŲ G. 124-101, VILNIUS
DARBO LAIKAS: I - V: 9:00-18:00
DĖL SUSITIKIMO SUSITARTI IŠ ANKSTO.

2020 © Copyright - Skydnamis.lt UAB Wood & Houses | Solution: Orange Moose
Scroll to top