Privalumai

Viena iš namų statybos tobulinimo krypčių – greitesnė, paprastesnė ir ekonomiškesnė jų statyba. Tarptautinė patirtis rodo, kad labiausiai perspektyvus mažaaukščių gyvenamųjų namų tipas yra pastatai iš medinės karkasinės skydinės konstrukcijos. Skydiniai namai išsivystę iš karkasinių namų, o esminis skirtumas tarp jų: karkasiniai namai statomi statybvietėje, o skydiniai namai gaminami gamykloje. Perkelti darbus į gamybines patalpas leido statybos gaminių, konstrukcijų ir mazgų standartizacija bei gamybos linijos industrializacija.

Skydiniai namai turi eilę objektyvių technologinių privalumų lyginant su kitais mažaaukščių gyvenamųjų namų tipais.

Faktai

Konkurencinga kaina

Tai viena iš ekonomiškiausių mažaaukščių gyvenamųjų namų statybos technologijų. Skydinio namo pusfabrikatinės konstrukcinės “dėžutės” kaina žemesnė nei analogiško namo pastatyto naudojant kitas technologijas. Mūsų deklaruojama skydinio karkasinio namo dėžutės kaina   startuoja ties 185Eur/1m2.  Likusios namo statybos dalies kaina mažai priklauso nuo dėžutės statybos technologijos, o labiausiai priklauso nuo užsakovų norų ir finansinių galimybių. Dabartinėje rinkoje medžiagų pasirinkimas didžiulis, todėl užsakovas visada galės išsirinkti sau tinkamą galutinę skydinio namo kainą.

Lengva šiuolaikinė konstrukcija

Skydinio namo statyboje naudojamos lengvos konstrukcinės, šilumos izoliacijos ir apdailos medžiagos. Medinio skydinio namo masė 6 kartus mažesnė negu analogiškų mūrinių namų su gelžbetoninėmis detalėmis. Mediniai skydiniai namai keletą kartų lengvesni už stambiaplokščius gelžbetoninius namus, o tai sąlygoja mažesnes komplekto transportavimo sąnaudas iš gamyklos į statybos aikštelę, mažesnę montavimo trukmę ir darbų kainą.
Taip pat, dėl mažo nuosavo svorio, skydinį karkasinį namą galima statyti ant silpnesnių gruntų, jam nereikalingi masyvūs ir gilūs pamatai, o tai sąlygoja mažesnę pamatų įrengimo kainą negu analogiškų mūrinių ar gelžbetoninių namų.

Kokybė

Gamyboje naudojamos sausos, tikslių matmenų, kalibruotos medžiagos, todėl gamykloje surinktų skydų geometriniai nuokrypiai neviršija 2mm, o skydo apdailos plokštuma gaunama kokybiška ir lygi.  Tikslios skydo paviršiaus ir geometrijos charakteristikos leidžia montavimo darbus atlikti greitai ir kokybiškai, o atliekant apdailos darbus sienų plotų lyginti nereikia, todėl sumažinamos laiko ir pinigų sąnaudos.
Taip pat, skydinėje karkasinėje technologijoje nėra šlapiųjų procesų ir konstrukcijose nėra jokios perteklinės drėgmės. Nesant konstrukcijose perteklinės drėgmės neatsiras džiuvimo proceso sukeliamų deformacijų dėl to konstrukcija nesikraipys ir neatsivers plyšiai.

Greita statyba

Skydai gaminami pakankamai didelio gamybinio išbaigtumo su apgalvota surinkimo technologija, todėl skydai statybvietėje surenkami per trumpą laiką bet kuriuo metų laiku.
Esminė priežastis, kodėl skydiniai namai pasižymi greita statyba yra ta, jog skydinėje karkasinėje technologijoje pašalinti šlapieji procesai. Nereikia laukti, kol išdžius medžiagos, taip pat nebelieka pradinių susitraukimo ir sėdimo deformacijų, todėl vidaus apdailos darbus galima atlikti iš karto po skydų montavimo.

Ekonomiškumas

Lyginant sieną, kurios storis 250mm iš 1m3 mūro plytų galima išmūryti 4m2 vientisos mūrinės sienos, o iš 1m3 medienos galima sukalti 26m2 spragotos karkasinės sienos. Skirtumas tarp mūrinės ir karkasinės konstrukcijų medžiagų sunaudojime net 6,5 karto.
Skydinė karkasinė technologija yra žymiai ekonomiškesnė medžiagų sąnaudų atžvilgiu nei kitos technologijos, tad akivaizdu, kad ir darbo sąnaudos įrengti tą patį sienų plotą bus mažesnės nei naudojant kitas technologijas. Esant mažesnėms medžiagų ir darbo sąnaudas gaunama konkurencinga skydinio namo kaina.
Taip pat, skydinėje karkasinėje technologijoje iki 80% statybos darbų galima atlikti gamykloje, o tai sąlygoja mažesnes statybvietės išlaidas (įrangos nuoma, apsauga, teritorijos priežiūra ir t.t.).

Energiškai efektyvus

Skydinis karkasinis namas pasižymi mažesniu šiluminiu inertiškumu, todėl patalpos įšyla greičiau sunaudojant mažiau šildymo energijos nei kitokios statybos technologijos name. Laikinai gyvenamajame name (pvz.: sodyba), tai leidžia greitai įšildyti patalpas iki komfortiškos temperatūros. Siekiant aukštesnės skydinio namo energinio efektyvumo klasės (A, A+, A++) naudojami dvigubo karkaso sprendimai, kuriuose šiluminės varžos ir sienos storio santykio rodiklis yra geresnis nei kitokių statybos technologijų namų, tad sutaupoma keletas kvadratinių metrų gyvenamojo ploto.

Racionalus

Skydinio namo projektavime naudojama programinė įranga, su kuria projektuotojas – konstruktorius parenka medžiagas, laikančiųjų elementų skerspjūvius, konstrukcinius mazgus. Tokiu būdu problematiškos vietos išsprendžiamos prie darbo stalo, o ne statybos aikštelėje, kur pakeitimai tampa sudėtingi arba neįmanomi. Kompiuterinis projektavimas leidžia sukurti konstrukciją, kuri yra apgalvota, efektyvi ir protingai saugi (neperprojektuota). Viso to rezultatas yra sutaupytos medžiagos, sutaupytas laikas ir užsakovo biudžetas.

Ekologiškas

Pagaminti konstrukciją iš medienos yra sueikvojama žymiai mažiau energijos nei konstrukcijoms iš gelžbetonio ar metalo, todėl išmetama mažiau CO2 dujų sukeliančių šiltnamio efektą. Mediena yra perdirbama ir atsinaujinanti medžiaga (sodinant miškus), maloni estetiškai ir nekenksminga žmogaus sveikatai. Siekimas sumažinti pasaulyje energijos suvartojimą ir populiarėjant ekologiškoms idėjoms, tikėtinas skydinių namų išpopuliarėjimas individualių namų statyboje.

Mitai

Išankstinė nuomonė

Manoma, jog skydiniai karkasiniai namai nepatikimi ir nekokybiški dėl savo mažesnės santykinės kainos, yra nepagrįsta. Skydinių namų žemesnė kaina yra sąlygojama racionalia konstrukcija ir racionaliu medžiagų išnaudojimu, standartizuota greita gamyba bei statyba. Namo kokybė dėl santykinai mažesnės kainos nenukenčia. Skydiniai namai tinkami statyti seismiškai aktyviose zonose, atšiauraus klimato zonose ir tai patvirtina faktas, jog skydiniai karkasiniai namai yra plačiai paplitę ir turi gilias tradicijas JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, Didžiojoje Britanijoje. Pasirėmus sukaupta šių šalių patirtimi galima objektyviai tvirtinti, jog skydinis namas – tinkamas Lietuvos sąlygoms ir klimatui.

Skydinis namas “nekvėpuoja”

Kiekvienas kokybiškas namas neturi “kvėpuoti” per išorines atitvaras. Profesionalių statytojų tikslas yra pastatyti kuo sandaresnį namą, o bet koks “kvėpavimas” per išorinės atitvaras ir plyšius tarp jų, nulemia prastesnį namo energinį efektyvumą. Namo patalpos turi būti vėdinamos naudojant natūralią arba mechaninę/rekuperacinę vėdinimo sistemas.

Prasta garso izoliacija

Negalima teigti, jog skydinių karkasinių namų garso izoliacija yra prasta. Kitų statybos technologijų namų garso izoliacija taip pat bus prasta, jeigu nebus naudojami atitinkami techniniai sprendimai garso izoliacijai padidinti. Rinkoje egzistuoja daugybė sprendimų garso izoliacijai gerinti gyvenamajame name. Mūsų pateikti techniniai sprendimai atitinka STR garso izoliavimo rodiklių reikalavimus. Juos galite rasti skyriuose vidinės sienos ir perdangos.

Prasta gaisrinė sauga

Medinis laikantysis karkasas yra paslėptas visiškai nedegios akmens vatos sluoksnyje ir apkaltas gipso kartono plokštėmis. Tokia kombinacija užtikrina reikiamą gaisrinės saugos klasę EI90. Tai duoda 90minučių laiko saugiai evakuotis iš pastato, kol jis taps nesaugus. Žinant, kad vidutiniškai gelbejimo tarnybos Lietuvoje atvažiuoja per 20 minučių, tokios gaisrinės saugos klasės pakanka.